23.03.2017 11:36 - Löw zamalo pokvario savršen oproštaj
Автор: dalekodres Категория: Спорт
Прочетен: 130 Коментари: 0 Гласове:
0

Kakav je to kraj reprezentativne karijere za Lukasa Podolskog bio. Njegovim sjajnim golom s 25 metara Njemačka je u Dortmundu srušila Englesku 1:0. Bila je to njegova 130. utakmica za Elf i 49. gol. Zanimljivo, od debija u dresu Njemačke do oproštaja prošlo je 4474 dana. Strijelac jedinog pogotka bio je Lukas Podolski u 69. minuti sjajnim udarcem s 25 metara.

Nogometna reprezentacija Njemačke deklasirala je Italiju 4-1 u prijateljskom susretu igranom u Mьnchenu, dok je Nizozemska u Londonu pobijedila Englesku 2-1.

U nogometnom klasiku reprezentacija koje su ukupno osvojile osam svjetskih titula, "elf" je deklasirao "azzurre" nanijevši im najteži poraz nakon finala europskog prvenstva u Poljskoj i Ukrajini 2012. u kojem su izgubili 0-4 od Španjolske. I ovoga puta je moglo biti 0-4 nakon što su za Njemačku zabili Kroos (24), Gotze (45), Hector (59) i Ozil (75-11m). Ipak, težak poraz je ublažio El Shaarawy golom u 83. minuti.

Ovom pobjedom njemačka vrsta se iskupila za domaći poraz od Engleske (2-3), ali i prekinula niz od sedam susreta bez pobjede u sudaru s Italijom. "Azzurri" su dočekali gostovanje u Munchenu s tri pobjede i četiri remija u zadnjih sedam međusobnih susreta.